Image for TZB4P400AB10B00 is not available
TZB4P400AB10B00
DigiKey Part Number
TZB4P400AB10B00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TZB4P400AB10B00
Description
CAP TRIMMER 8.5-40PF 100V SMD
Customer Reference
Detailed Description
8.5 ~ 40pF Trimmer Capacitor 100 V Top Surface Mount
Q @ Freq
300 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance Range
8.5 ~ 40pF
Voltage - Rated
100 V