TZB4P300AA10R00 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Voltronics
In Stock: 28.169
Datasheet
6.5 ~ 30pF Trimmer Capacitor 100 V Top Surface Mount
TZB4P300AA10R00
DigiKey Part Number
490-1976-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TZB4P300AA10R00
Description
CAP TRIMMER 6.5-30PF 100V SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TZB4P300AA10R00 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Dielectric Material
Ceramic
Manufacturer
Murata Electronics
Q @ Freq
300 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance Range
6.5 ~ 30pF
Mounting Type
Surface Mount
Adjustment Type
Top
Features
General Purpose
Voltage - Rated
100 V