RDER72E223K1K1H03B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
0.022 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R Radial
RDER72E223K1K1H03B
DigiKey Part Number
490-RDER72E223K1K1H03B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDER72E223K1K1H03B
Description
CAP CER
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RDER72E223K1K1H03B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)