RDER71H153K0M1H03A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 751
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 1.000
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Similar
Direct
KEMET
TDK
In Stock: 624
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
TDK
In Stock: 400
Similar
KEMET
In Stock: 51
0.015 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
RDER71H153K0M1H03A
DigiKey Part Number
490-9150-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9150-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDER71H153K0M1H03A
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RDER71H153K0M1H03A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)