RDE5C2E472J1M1H03A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
RDE5C2E472J1M1H03A
DigiKey Part Number
490-RDE5C2E472J1M1H03ATB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDE5C2E472J1M1H03A
Description
CAP
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RDE5C2E472J1M1H03A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)