RDE5C1H1R0C0K1H03B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 57
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 100
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Similar
In Stock: 2.813
Direct
TDK
In Stock: 410
Similar
TDK
In Stock: 790
1 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
RDE5C1H1R0C0K1H03B
DigiKey Part Number
490-8660-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDE5C1H1R0C0K1H03B
Description
CAP CER 1PF 50V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RDE5C1H1R0C0K1H03B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Tolerance
±0.25pF
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)