RDE5C1H150J0K1C03B is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 415
Datasheet
15 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
RDE5C1H150J0K1C03B
DigiKey Part Number
RDE5C1H150J0K1C03B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDE5C1H150J0K1C03B
Description
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RDE5C1H150J0K1C03B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)