RCER72A331K0A2H03B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Murata Electronics
In Stock: 1.359
Datasheet
330 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
RCER72A331K0A2H03B
DigiKey Part Number
RCER72A331K0A2H03B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCER72A331K0A2H03B
Description
CAP CER 330PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCER72A331K0A2H03B Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C