RCE5C2A4R0C0K1H03B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
4 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
RCE5C2A4R0C0K1H03B
DigiKey Part Number
RCE5C2A4R0C0K1H03B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCE5C2A4R0C0K1H03B
Description
CAP CER 4PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCE5C2A4R0C0K1H03B Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Tolerance
±0.25pF
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C