LXRW0YV201-059
DigiKey Part Number
490-LXRW0YV201-059TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LXRW0YV201-059CT-ND - Cut Tape (CT)
490-LXRW0YV201-059DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LXRW0YV201-059
Description
CAP TRIM 100-200PF 50V SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 ~ 200pF Trimmer Capacitor 50 V Top Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LXRW0YV201-059 Models
Category
Voltage - Rated
50 V
Manufacturer
Murata Electronics
Size / Dimension
0.024" L x 0.024" W (0.60mm x 0.60mm)
Series
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Capacitance Range
100 ~ 200pF