LLA185C70G104MA01L
DigiKey Part Number
490-8380-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-8380-1-ND - Cut Tape (CT)
490-8380-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLA185C70G104MA01L
Description
CAP CER 0.1UF 4V X7S 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LLA185C70G104MA01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Multi-Terminal)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)