KRM55TR7YA336MH01L
DigiKey Part Number
490-KRM55TR7YA336MH01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-KRM55TR7YA336MH01LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-KRM55TR7YA336MH01LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KRM55TR7YA336MH01L
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
EDA/CAD Models
KRM55TR7YA336MH01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Capacitance
Thickness (Max)
0.197" (5.00mm)
Tolerance
±20%