KRM55TR71H226MH01L
DigiKey Part Number
490-13413-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-13413-1-ND - Cut Tape (CT)
490-13413-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KRM55TR71H226MH01L
Description
CAP CER 22UF 50V X7R SMD
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
EDA/CAD Models
KRM55TR71H226MH01L Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Tolerance
±20%