KRM21FR61E226MFA1L
DigiKey Part Number
490-16294-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16294-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16294-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KRM21FR61E226MFA1L
Description
CAP CER 22UF 25V X5R SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KRM21FR61E226MFA1L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
SMD, J-Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.087" L x 0.049" W (2.20mm x 1.25mm)
Capacitance
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%