KCM55WR72A226MH01L
DigiKey Part Number
490-KCM55WR72A226MH01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-KCM55WR72A226MH01LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-KCM55WR72A226MH01LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KCM55WR72A226MH01L
Description
CAP CER
Detailed Description
22 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
EDA/CAD Models
KCM55WR72A226MH01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.264" (6.70mm)