KCM55TR7YA336MH01L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KCM55TR7YA336MH01L |
Description | CAP CER 33UF 35V X7R SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KCM55TR7YA336MH01L Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.197" (5.00mm) |