KCA55L7UMF681KL01L
DigiKey Part Number
490-KCA55L7UMF681KL01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-KCA55L7UMF681KL01LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-KCA55L7UMF681KL01LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KCA55L7UMF681KL01L
Description
CAP CER 680PF 250V U2J SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor U2J SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KCA55L7UMF681KL01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200, X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
SMD, J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.240" L x 0.201" W (6.10mm x 5.10mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.118" (3.00mm)