GRT31CC8YA106ME01L
DigiKey Part Number
490-12425-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12425-1-ND - Cut Tape (CT)
490-12425-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT31CC8YA106ME01L
Description
CAP CER 10UF 35V X6S 1206
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRT31CC8YA106ME01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)