GRT31CC80G476ME01L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Taiyo Yuden
In Stock: 2.758
Datasheet
47 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric)
GRT31CC80G476ME01L
DigiKey Part Number
490-12398-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT31CC80G476ME01L
Description
CAP CER 47UF 4V X6S 1206
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRT31CC80G476ME01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)