GRT31C5C2A104JA12L
DigiKey Part Number
490-GRT31C5C2A104JA12LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRT31C5C2A104JA12LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRT31C5C2A104JA12LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT31C5C2A104JA12L
Description
CAP CER 0.1UF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRT31C5C2A104JA12L Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)