GRT188R71H333KE01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 6.519
Datasheet
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GRT188R71H333KE01D
DigiKey Part Number
490-GRT188R71H333KE01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT188R71H333KE01D
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRT188R71H333KE01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)