GRT188R6YA225KE13J
DigiKey Part Number
490-GRT188R6YA225KE13JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRT188R6YA225KE13JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRT188R6YA225KE13JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT188R6YA225KE13J
Description
CAP CER 2.2UF 35V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GRT188R6YA225KE13J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)