GRT188R61H105ME13D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 132.828
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1.361
Datasheet
1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)