GRT188C80J226ME13D
DigiKey Part Number
490-GRT188C80J226ME13DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRT188C80J226ME13DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRT188C80J226ME13DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT188C80J226ME13D
Description
CAP CER 22UF 6.3V X6S 0603
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GRT188C80J226ME13D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)