GRT155C81C105KE13D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 48.483
Datasheet
1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric)
GRT155C81C105KE13D
DigiKey Part Number
490-GRT155C81C105KE13DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRT155C81C105KE13DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRT155C81C105KE13DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT155C81C105KE13D
Description
CAP CER 1UF 16V X6S 0402
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRT155C81C105KE13D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)