GRT1555C2A8R2DA02D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Samsung Electro-Mechanics
8.2 pF ±0.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
GRT1555C2A8R2DA02D
DigiKey Part Number
490-GRT1555C2A8R2DA02DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT1555C2A8R2DA02D
Description
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRT1555C2A8R2DA02D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)