GRT033C81C104KE01J
DigiKey Part Number
490-GRT033C81C104KE01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRT033C81C104KE01JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRT033C81C104KE01JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT033C81C104KE01J
Description
CAP CER 0.1UF 16V X6S 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRT033C81C104KE01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)