GRT0335C2A101FA02J
DigiKey Part Number
490-GRT0335C2A101FA02JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRT0335C2A101FA02JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRT0335C2A101FA02JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT0335C2A101FA02J
Description
CAP CER 100PF 100V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRT0335C2A101FA02J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)