GRT0335C1E180GA02D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Johanson Technology Inc.
18 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GRT0335C1E180GA02D
DigiKey Part Number
490-GRT0335C1E180GA02DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT0335C1E180GA02D
Description
CAP CER 18PF 25V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRT0335C1E180GA02D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)