GRMJN7R61C226ME05J
DigiKey Part Number
490-GRMJN7R61C226ME05JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRMJN7R61C226ME05JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRMJN7R61C226ME05JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRMJN7R61C226ME05J
Description
CAP CER 22UF 16V X5R 0704
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 0704 (1810 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRMJN7R61C226ME05J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0704 (1810 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)