GRMJN65C1H104JE01D
DigiKey Part Number
490-GRMJN65C1H104JE01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRMJN65C1H104JE01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRMJN65C1H104JE01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRMJN65C1H104JE01D
Description
CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 0704
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0704 (1810 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRMJN65C1H104JE01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0704 (1810 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.026" (0.65mm)