GRM32ER61C476ME15K
DigiKey Part Number
490-8355-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-8355-1-ND - Cut Tape (CT)
490-8355-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32ER61C476ME15K
Description
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
GRM32ER61C476ME15K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)