GRM32EC81A476ME19K
DigiKey Part Number
490-GRM32EC81A476ME19KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM32EC81A476ME19KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM32EC81A476ME19KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32EC81A476ME19K
Description
CAP CER 47UF 10V X6S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM32EC81A476ME19K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)