GRM32DR72E224KW01L
DigiKey Part Number
490-3545-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3545-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3545-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32DR72E224KW01L
Description
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM32DR72E224KW01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)