GRM32DR61E106KA12L
DigiKey Part Number
490-1878-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1878-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1878-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32DR61E106KA12L
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1210
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
GRM32DR61E106KA12L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)