GRM32DR61C106MA01L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 229.170
Datasheet
10 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
GRM32DR61C106MA01L
DigiKey Part Number
490-GRM32DR61C106MA01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32DR61C106MA01L
Description
CAP CER MLCC
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM32DR61C106MA01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)