GRM32A7U2J122JW31D
DigiKey Part Number
490-GRM32A7U2J122JW31DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM32A7U2J122JW31DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM32A7U2J122JW31DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32A7U2J122JW31D
Description
CAP CER 1200PF 630V U2J 1210
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1200 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor U2J 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM32A7U2J122JW31D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)