GRM31MR72A473MA01L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 39.203
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Upgrade
KYOCERA AVX
KEMET
TDK
YAGEO
0.047 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)