GRM31CR72E473KW03L
DigiKey Part Number
490-3538-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3538-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3538-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31CR72E473KW03L
Description
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRM31CR72E473KW03L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)