GRM31CR60G227ME11K
DigiKey Part Number
490-GRM31CR60G227ME11KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM31CR60G227ME11KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM31CR60G227ME11KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31CR60G227ME11K
Description
CAP CER 220UF 4V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRM31CR60G227ME11K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)