GRM31CC71E226ME15K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 132.157
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 56.026
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
GRM31CC71E226ME15K
DigiKey Part Number
490-GRM31CC71E226ME15KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31CC71E226ME15K
Description
CAP CER 22UF 25V X7S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM31CC71E226ME15K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)