GRM31C5C2J103FWA3L
DigiKey Part Number
490-GRM31C5C2J103FWA3LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM31C5C2J103FWA3LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM31C5C2J103FWA3LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31C5C2J103FWA3L
Description
CAP CER 10000PF 630V C0GNP0 1206
Detailed Description
10000 pF ±1% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRM31C5C2J103FWA3L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)