GRM31C5C2E183GWA3K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
0.018 µF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
GRM31C5C2E183GWA3K
DigiKey Part Number
490-GRM31C5C2E183GWA3KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31C5C2E183GWA3K
Description
CAP CER 18000PF 250V C0G 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM31C5C2E183GWA3K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)