GRM31A7U2J270JW31D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 173
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
27 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric)
GRM31A7U2J270JW31D
DigiKey Part Number
GRM31A7U2J270JW31D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31A7U2J270JW31D
Description
CAP CER 27PF 630V U2J 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM31A7U2J270JW31D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)