GRM31A5C3A271FWA1D
DigiKey Part Number
490-GRM31A5C3A271FWA1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM31A5C3A271FWA1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM31A5C3A271FWA1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31A5C3A271FWA1D
Description
CAP CER 270PF 1KV C0G/NP0 1206
Detailed Description
270 pF ±1% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRM31A5C3A271FWA1D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)