GRM31A5C2J101FW01D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
100 pF ±1% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
GRM31A5C2J101FW01D
DigiKey Part Number
490-GRM31A5C2J101FW01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM31A5C2J101FW01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM31A5C2J101FW01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31A5C2J101FW01D
Description
CAP CER 100PF 630V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM31A5C2J101FW01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)