GRM31A5C2H470JW01D
DigiKey Part Number
490-17857-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-17857-1-ND - Cut Tape (CT)
490-17857-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31A5C2H470JW01D
Description
CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 1206
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRM31A5C2H470JW01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)