GRM3197U2A821JZ01D is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
820 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric)
GRM3197U2A821JZ01D
DigiKey Part Number
GRM3197U2A821JZ01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM3197U2A821JZ01D
Description
CAP CER 820PF 100V U2J 1206
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM3197U2A821JZ01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)