GRM3195C2A512JA01D
DigiKey Part Number
490-11606-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11606-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11606-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM3195C2A512JA01D
Description
CAP CER 5100PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRM3195C2A512JA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)