GRM3195C1H562JA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 33.786
Datasheet
5600 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
GRM3195C1H562JA01J
DigiKey Part Number
GRM3195C1H562JA01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM3195C1H562JA01J
Description
CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1206
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM3195C1H562JA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)